QNAP představuje QTS 5.0 Beta

07.07.2021

Společnost QNAP představuje QTS 5.0 Beta s aktualizovaným jádrem, vylepšeným zabezpečením a predikcí selhání disku pomocí umělé inteligence: Zapojte se do programu testování beta verze a vyzkoušejte si inteligentní funkce systému

QTS 5.0 BetaTchaj-pej, Tchaj-wan,2. července 2021
 Společnost QNAP® Systems, Inc. (QNAP) dnes představila QTS 5.0 Beta, nejnovější verzi uznávaného operačního systému NAS. Systém QTS 5.0 byl upgradován na Linux Kernel 5.10, má vylepšené zabezpečení, podporu WireGuard VPN a vylepšený výkon NVMe SSD cache. Nástroj DA Drive Analyzer využívající cloudovou umělou inteligenci pomáhá předpovídat očekávanou životnost disků. Nová aplikace QuFTP pomáhá plnit osobní i firemní potřeby přenosu souborů. Společnost QNAP nyní zve uživatele, aby se zapojili do programu testování beta verze a poskytovali zpětnou vazbu. Společnost QNAP tak bude moci dále vylepšovat QTS a poskytovat ještě komplexnější a bezpečnější uživatelské prostředí.

Zjistěte více o programu testování beta verze QTS 5.0 na adrese https://www.qnap.com/go/qts/5.0

Klíčové nové aplikace a funkce v systému QTS 5.0:

 • Optimalizované uživatelské rozhraní:
  Obsahuje plynulejší navigaci, pohodlný vizuální design, nástěnku pro usnadnění po první instalaci NAS a vyhledávací panel v hlavní nabídce pro rychlé vyhledávání aplikací.
 • Zvýšené zabezpečení:
  Podporuje TLS 1.3, automaticky aktualizuje QTS a aplikace, a poskytuje klíče SSH pro ověřování k zabezpečení přístupu k NAS.
 • Podpora pro WireGuard VPN:
  Nová verze QVPN 2.0 integruje lehkou a spolehlivou síť WireGuard VPN a poskytuje uživatelům snadno použitelné rozhraní pro nastavení a bezpečné připojení.
 • Vyšší výkon NVMe SSD cache:
  Nové jádro zlepšuje výkon a využití NVMe SSD. Po aktivaci akcelerace cache lze efektivněji využívat úložiště SSD a zároveň odlehčit paměťovým zdrojům.
 • Vylepšené rozpoznávání obrázků pomocí Edge TPU:
  Využitím jednotky Edge TPU v QNAP AI Core (modul s umělou inteligencí pro rozpoznávání obrázků) dokáže QuMagie rychleji rozpoznávat obličeje a předměty, zatímco QVR Face posiluje analýzu videa v reálném čase pro okamžité rozpoznávání obličejů.
 • DA Drive Analyzer s diagnostikou založenou na umělé inteligenci:
  DA Drive Analyzer využívá cloudovou umělou inteligenci k predikci očekávané životnosti disků a pomáhá uživatelům plánovat výměnu disků s předstihem, aby se ochránili před výpadky serveru a ztrátou dat.
 • QuFTP zajišťuje bezpečný přenos souborů:
  QNAP NAS může fungovat jako server FTP se šifrovaným připojením SSL/TLS, řízením šířky pásma QoS, nastavením omezení přenosu FTP nebo omezení rychlosti pro uživatele a skupiny. QuFTP podporuje také klienta FTP.

Dostupnost

Verzi QTS 5.0 Beta si lze stáhnout na stránce https://www.qnap.com/go/qts/5.0
Zkontrolujte kompatibilitu zařízení NAS se systémem QTS 5.0 Beta
Poznámka: Funkce se mohou měnit a nemusejí být k dispozici pro všechny produkty společnosti QNAP.

« Zpět
© Developed by CommerceLab